Opel Corsa C Direksiyon Sertleşmesi Sorunu

Opel Corsa C Direksiyon Sertleşmesi Sorunu

Eylül 21, 2020 0 Yazar: admin

Bilindiği gibi Opel Corsa C Araçlarda direksiyon (EPS) sertleşme sorunu kronik olarak karşılaştığımız problemlerden. Öncelikle Opel Corsa C’de direksiyon Elektrikli kolonu olduğunu belirtmek isteriz. Elektrikli direksiyon kolonları öncelikle (EPS) beynini, akabinde ise kolonun açı sensörlerini bozmaktadır.

Opel Corsa C Direksiyon EPS Beyni

Direksiyon EPS Beyni arızasının başlıca sebebi düşük lastik havaları ile kaldırım, vs gibi etkenlerden direksiyonun zorlanmasından kaynaklanmaktadır. Arızanın tespiti mümkün olup çıkma parça maliyetleri sıfır parçaya oranla yarı yarıya kadar farketmektedir. Eğer arızanın sebebi direksiyon EPS beyni ise servisimizde bu parçanın her daim yedeği bulunduğu için problemin takribi çözülme süresi testler dahil 45 dakikayı geçmemektedir.

Eğer arıza direksiyon kolonunda ise;

Bu arızanın tespiti ve tamiri için aracın en iyi ihtimalle 1 gün kadar servisimizde kalması gerekmektedir. Elektronik devreler, açı sensörleri tamiri ve ayarları ayrıca kolon üzerindeki elektrikli motor çalışma randıman testi ile birlikte uzun süren tamir süreçleri vardır. Maliyet yine servis fiyatlarına oranla oldukça düşmekte, tamirini garantili yaptığımız parçanın tekrar bozulması halinde ise ücretsiz olarak tekrar tamiri yapılmaktadır. 

Elektrikli Direksiyon Kolonu ve EPS Beyni Tamiri için garantili hizmet vermekteyiz.

Her türlü Opel Elektronik Arızalarında Servisimize Bekleriz

Opel Elektronik

Opel Corsa EPS Direksiyon Beyni Tamiri
Opel Corsa EPS Direksiyon Beyni Arızası
Opel Corsa Direksiyon Sertleşme Sorunu
Opel Corsa Direksiyon Kolonu Tamiri